DREVENÉ PARKETY NA PODLAHOVOM KÚRENÍ

tl_files/obsah/poradenstvo/kurenie.jpgPodlaha musí byť na podlahovom kúrení inštalovaná veľmi profesionálne a montážnik je vždy zodpovedný vykonať starostlivo kontrolu podkladu a uistiť sa, že všetky pracovné postupy odporúčané výrobcom boli dodržané. Nižšie uvedené inštrukcie samozrejme nemôžu byť považované za dôkladné a kvôli rozmanitosti podlahových kúrení je pri posudzovaní podkladu nutný subjektívny prístup. Preto sú vždy za postup montáže na podlahové kúrenie zodpovední pracovníci montážnej firmy. V prípade akýchkoľvek pochybností, môžete detailnú správu o Vašom podlahovom kúrení zaslať na technický úsek spoločnosti Finewood s.r.o. a navrhne postup a vhodný materiál pre montáž podlahy.....

Čítať ďalej…

SPRÁVNA VOĽBA PRE VÁŠ PRIESTOR

tl_files/obsah/poradenstvo/priestor.jpgOlej alebo lak?

V minulosti uprednostňovali zákazníci lakovanú úpravu podláh.  V dnešnej dobe však narastá záujem o olejované podlahy. Oproti lakovanej podlahe má olejovaná veľa výhod aj nevýhod. V nasledujúcich riadkoch Vás radi oboznámime s oboma variantami. 
Odolnosť voči oteru závisí výlučne od povrchovej úpravy. Najvyššiu odolnosť voči oteru majú lakované podlahy alebo podlahy upravené voskom.

Čítať ďalej…

TVRDOSŤ DREVA

tl_files/obsah/poradenstvo/tvrdost-dreva.jpgRôzne druhy dreva majú samozrejme aj rôzne stupne tvrdosti.  Pre miestnosti vystavené veľkej záťaži ako sú kuchyne a haly je vhodné zvoliť jeden z tvrdších druhov dreva. Pretože chceme , aby podlaha od našej spoločnosti vydržala dlho krásna, v nasledujúcich riadkoch uvádzame niekoľko informácií, ktoré Vám môžu pri výbere pomôcť. 

Čítať ďalej…

ČASTO KLADENÉ OTÁZKY

Je možné položiť podlahu vo viacerých miestnostiach bez jej prerušenia?

Podlahu je možné uložiť bez prerušenia vo viacerých miestnostiach bez dilatácií, v prípade, keď je nalepená celoplošne o podklad......

 

Čítať ďalej…